Miło jest nam poinformować wszystkich, że sędziowie i obserwatorzy, którzy reprezentowali nasz okręg poza granicami jego nie mieli najmniejszych problemów i pewnie zaliczyli wszystkie egzaminy!

Najpierw w dniach 8 - 10 lutego w Bełchatowie zgrupowanie miał kol. Sebastian Załęski. Jak przystało na niego - bez najmniejszych problemów zaliczył test teoretyczny oraz test kondycyjny.

Tydzień później w tym samym miejscu egzamin mieli sędziowie i obserwatorzy III ligi. Koledzy Dariusz Kownacki oraz Radosław Makowiecki najpierw pisali test, który zaliczyli. Następnego dnia kol. Dariusz jako obserwator miał kolejny test - tym razem filmowy. Test wypadł dla niego bardzo dobrze, co oznaczało zaliczenie egzaminów. Natomiast kol. Radek Makowiecki tak jak tydzień wcześniej kol. Sebastian musiał zaliczyć test kondycyjny. Nie miał z tym testem najmniejszych problemów.

W dniach 2-3 marca 2019 r. na obiektach warszawskiego AWF egzamin kondycyjny mieli sędziowie IV ligi oraz koledzy Piotrek Pałaszewski i Kamil Ślesiński. Wszyscy przystępujący do testu przebiegli wymagane 12 okrążeni - 48 powtórzeń. W Zielonce pod Warszawą oprócz szkoleń sędziowie i obserwatorzy pisali test teoretyczny. Test zaliczyli wszyscy. Kol. Pałaszewski i Ślesiński dzięki obecności i zaliczeniu egzaminów wraz z sędziami IV ligi są zwolnieni z egzaminów w okręgu.